TEKNOLOJİLERİMİZ

1.  Anten Teknolojileri

Anketek, konformal ve 3 boyutlu antenleri izole bir ortamda veya hava, deniz, kara araçlarına yerleştirilmiş bir halde modellemek ve analiz etmek için gerekli bilgi birikimi ve yazılım/donanım altyapısına sahiptir. Ayrıca baskılı ve 3 boyutlu anten prototiplendirme ve testi alanlarında uzmanlığa sahiptir.

Anketek, anten alanındaki çalışmalarının büyük kısmını VHF & UHF bandında çalışan askeri sınıf antenler üzerinde gerçekleştirmektedir. Son 3 yılda Anketek, müşterilerine özel el ve sırt telsizlerinde kullanılmak üzere, çeşitli kamçı antenlerin tasarım, prototiplendirme ve test aşamalarını başarıyla yürütmüştür. 

 

 

 

comm

2. Kablosuz Haberleşme Sistemleri

Anketek, çeşitli dijital haberleşme tekniklerini kullanan kablosuz uçbirimleritasarımında uzmanlığa sahiptir. Çok antenli haberleşme, OFDM (dikey frekans bölmeli çoklama), röle tabanlı haberleşme, taktik ad-hoc ağları, yüksek frekans, kablosuz yerel alan ağları, uzay haberleşmeleri, yönlü antenleri kullanan kablosuz ağlar Anketek’in yetenekleri arasındadır.

Anketek, sensörler ile arabirim oluşturan enstrümentasyon tasarımı ve geliştirmesinde ve kablosuz bağlantı özelliği eklenmesinde uzmanlığa sahiptir. Mikroişlemciler ile birlikte RFID okuyucular, FSK radyoları ve 802.15.4 radyoları gibi RF entegre devrelerın tasarımı Anketek’in en yaygın görevleri arasındadır. RF entegre tasarımları, PCB/anten/donanım yazılımı tasarım ve test aşamalarını içermektedir.

 

 

 

 

 

3. Gömülü Sistemlerembedded

Donanım kontrolü ve otomasyonu, ağ oluşturma, kablosuz arabirimlerve sensör enstrümentasyonu Anketek’in mühendislik yeteneklerini oluşturmaktadır. Devre tasarımı, bileşen araştırma/tedarik, prototiplendirme, donanım yazılımı/yazılım geliştirme ve test aşamalarının hepsi bu yeteneklerin içerisinde yer almaktadır. Süreç, üretim ve ürün desteği sağlamak için tasarım dosyalarının transfer edilmesiyle sonlanmaktadır.
  Her Hakkı Saklıdır, Anketek Elektronik Teknoloji Tic. San. Ltd. Şti.

ODTÜ Teknokent Gümüş Blok Kat:1 No:6
Çankaya, Ankara 06800 , Türkiye
Tel: +90 312 285 86 40    
www.anketek.com.tr              |      bilgi@anketek.com.tr

 
 

  Bizi Sosyal Medya da Takip Edin